Бразилска лекция за Португалия в САЩ (видео)

Националният отбор на Бразилия надигра с 3:1 Португалия в приятелската среща между двата тима играна на "Джилет Стейдиъм" в САЩ. Иберийците първи откриха резултата чрез Раул Мейрелеш в 18-ата минута, но с голове на Тиаго Силва в 24-ата, Неймар в 34-ата и Жо в 49-ата минута "кариоките" обърнаха нещата в своя полза. За отбелязване е, че в този мач португалците бяха без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който получи почивка от треньорското ръководство.

Срещата бе доста динамична с положения и пред двете врати, като в началните минути Португалия бе отборът, който създаваше по-добрите възможности и в 13-ата минута изстрел с глава на Мейрелеш се отби от гредата. Само пет минути по-късно отново Мейрелеш се възполза от грешно върната топка от страна на Майкон и чукна кълбото в мрежата от близо за 0:1.

След това обаче бразилците поеха контрол над мача и в 24-ата минута след центриране от корнер Тиаго Силва с глава изравни. В 34-ата минута пък Неймар заби уникален гол, като пое топката в средата на терена и на скорост елиминира почти цялата защита на съперника, за да прати топката в мрежата за 2:1. В 49-ата минута южноамериканците стигнаха и до трето попадение след като Максуел проби по лявото крило и по земя намери непокрития Жо във вратарското поле, където за него не бе трудно да вкара в опразнената врата.

Така бразилците продължават с добрата си серия в контролите преди световното, като в последните си 9 мача имат само 1 поражение и цели 8 победи.

Бразилия - Португалия 3:1
0:1 Мейрелеш (18)
1:1 Силва (24)
2:1 Неймар (34)