Уругвай се върна в играта и отложи празненствата в Колумбия

Националният отбор на Уругвай постигна много важна победа в световните квалификации в зона Южна Америка след като се наложи с 2:0 над Колумбия в Монтевидео. С този успех домакините се върнаха в борбата за четворката, която дава право на директно класиране на световните финали догодина, като в същото време попречиха на своя съперник още тази вечер да си гарантира класиране на първенството в Бразилия догодина.

Срещата вървеше доста равностойно до заключителните минути, коагто уурсите нанесоха своя удар. Първо в 77-ата минута Единсон Кавани откри резултата засичайки с глава отлично центриране на Максимилиано перейра от дясно. Само три минути по-късно резултатът бе удвоен от Кристиан Стуани, който получи центриране на задната греда и от близо бе точен за крайното 2:0.

Така Уругвай се изравни по точки с 4-ия в класирането Еквадор, като и двата тима имат по 22 точки, но урусите са с по-лоша голова разлика. Колумбия пък запазва втората си позиция с 26 точки. До края на квалификациите остават два кръга.