Босна си отмъсти на Словакия и направи огромна крачка към Мондиал 2014 (видео)

Само три дни след загубата с 0:1 у дома, Босна и Херцеговина си отмъсти на Словакия и спечели гостуването си в Жилина с 2:1. По този начин съставът на Сафет Сушич изхвърли словаците от борбата за първите две места в група "G" и в същото време се превърна във фаворит за директно класиране на финалите на Мондиал 2014. Два кръга преди края на квалификациите Босна е лидер в групата с 19 точки, колкото има и Гърция. Босна обаче има предимство в преките двубои и по-лесна програма в оставащите два кръга: домакинство на Лихтенщайн и гостуване на Литва.

Гостите наложиха високо темпо от самото начало и пропусна две чудесни възможности да поведат в резултата след удари на Звездан Мисимович и Един Джеко. И в двете ситуации отлично се намеси стражът на домакините Ян Муха. Миралем Пянич също опита да изненада Муха, но далечният му изстрел не попадна в целта.

Постепенно словаците се успокоиха и на свой ред създадоха няколко интересни положения пред вратата на Асмир Бегович. В 24-ата минута централният нападател Станислав Шестак опъна мрежата с глава, но попадението му правилно беше отменено поради засада. Малко преди почивката Марек Хамшик беше изведен в наказателното поле и с хубав диагонален удар даде аванс на домакините.

Гостите не се предадоха и през второто полувреме наложиха волята си. В 70-ата минута защитникът Бичакчич изравни след центриране от корнер и добавка на далечната греда. развръзката настъпи в 78-ата минута, когато резервата Хайрович с мощен шут разстреля Муха и донесе заслужения успех на Босна и Херцеговина.

СЛОВАКИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 1:2
1:0 Хамшик (42)
1:1 Бичакчич (70)
1:2 Хайрович (78)