Късен гол спаси Испания срещу Чили

С гол на Хесус Навас в добавеното време Испания се спаси от загуба в контролата срещу Чили, играна в Женева. Срещата завърши 2:2, а испанците на два пъти се озоваваха в ролята на догонващи. И двата гола за Чили отбеляза Едуардо Варгас, а за Ла Роха освен Хесус Навас, се разписа и Роберто Солдадо.

Варгас, който не успя да се наложи в Наполи и в момента играе в Гремио, през целия мач не спря да тормози защиата на световните шампиони. Той даде аванс на Чили в самото начало след детинска грешка в защитата на Испания. Бързоногият нападател можеше да увеличи преднината на южноамериканците след центриране на Алексис Санчес, но пропусна. Вратарят на Чили Клаудио Браво накара съотборниците си да изтръпнат, когато позволи една върната топка да мине под крака му, но до гол не се стигна.

Въпреки че не играеха добре, испанците изравниха още преди почивката. Гола отбеляза Солдадо с глава. Ла Роха дори имаше шанс да поведе, но центриране на Сеск Фабрегас срещна гредата. Това, което не сториха футболистите на Висенте дел Боске, стори Варгас. Острието на Чили се справи с Раул Албиол и прати топката в мрежата на Виктор Валдес.

През втората част в игра се появиха Андрес Иниеста и Хесус Навас, които помогнаха на Испания да овладее инициативата. Още с влизането си резервният вратар Хосе Рейна трябваше да парира опасен удар на Маурисио Исла. Чилийците се бранеха храбро, но все пак натискът на Испания доведе до изравнително попадение в добавеното време. Негов автор стана Хесус Навас, който се възползва от добро центриране на Педро Родригес.

По този начин Чили остана без победа срещу Испания, а световните и европесйки шампиони имат само едно поражение в последните си 30 мача.

ИСПАНИЯ - ЧИЛИ 2:2
0:1 Варгас (6)
1:1 Солдадо (38)
1:2 Варгас (44)
2:2 Навас (90)