Холандия вече е на Мондиал 2014 (видео)

Холандия стана първият финалист на Мондиал 2014 от Европа след резонна победа с 2:0 над Андора като гост. Така два кръга преди края отборът има 8 точки аванс пред втория Унгария, който заедно с Турция и Румъния до последно ще спорят за място за бараж. "Лалетата" се измъчиха през първото полувреме, но след почивката нападателят на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси взе нещата в свои ръце и с два бързи гола в 50-ата и 54-ата минута подпечата визите за Бразилия. Тимът на Луис ван Гаал беше без наказания Ариен Робен, но независимо от това постави домакините под сериозен натиск и в крайна сметка заслужено отвори шампанското след последния съдийски сигнал.

В последните си две квалификации за протокола холандците приемат Унгария и гостуват на турците. Андора пък остава последен без точка и дори без отбелязано попадение.

АНДОРА - ХОЛАНДИЯ 0:2
0:1 Ван Перси (50)
0:2 Ван Перси (54)