Младок засили Швейцария към световните финали

Националният отбор на Швейцария вече е почти сигурен участник на световното първенство в Бразилия догодина. Тази вечер "кръстоносците" постигнаха победа с 2:0 над Норвегия и се откъснаха далеч напред на върха в класирането в група "Е". Ако по-късно тази вечер Албания не успее да победи Исландия като гост, това ще означава, че швейцарците официално си гарантират участие на финалите догодина.

И двата гола за гостите отбеляза младокът Фабиан Шаер. Първо той откри резултата в 13-ата минута, след като успя да надскочи Бреде Хангеланд и да отбележи с глава. След това нападателят отново се разписа с глава в 51-ата минута, с което официално подпечата успеха на своя тим.

Така Швейцария вече има 18 точки на върха в класирането, със 7 повече от втория Норвегия и с 8 повече от третия Албания, който обаче има мач по-малко. До края на квалификациите има да се изиграят два кръга.