Литва не прости на аутсайдера Лихтенщайн (видео)

Литва постигна първа домакинска и общо втора победа в световните квалификации. Възпитаниците на старши треньора Ласло Шаба с лекота се наложиха над Лихтанщайн с 2:0 и поне временно изместиха съседите си от Латвия от четвъртото място в група "G". Литовците имат 8 точки, но изостават твърде много от водачите Босна и Херцеговина и Гърция, които заедно със Словакия ще разпределят първите две места.

Головете за домакините отбелязаха Матулевичус в 18-ата минута и Киянскас в 40-ата. Гостите бяха напълно надиграни и почти не застрашиха вратата на Карчемарскас.

След поредната загуба Лихтенщайн е на дъното в групата с 2 точки.

ЛИТВА - ЛИХТЕНЩАЙН 2:0
1:0 Матулевичус (18)
2:0 Киянскас (40)