Русия смачка Израел за едно полувреме и отново е пред Португалия (видео)

Отборът на Русия отново е на върха в класирането на група "F" от световните квалификации. Сборная надви Израел с 3:1 и вече има точка преднина пред директния си конкурент Португалия. Срещата се игра на стадион "Петровский" в Санкт Петербург, а съставът на Фабио Капело наложи волята си през второто полувреме, когато паднаха всички голове, a Роман Широково пропусна и дузпа.

Резултата откри Василий Березуцкий в 50-ата минута. Той се оказа на точното място след центриране на Роман Широков и опъна мрежата. Само две минути по-късно Александър Кокорин увдои преднината на домакините след асистенция на Александър Самедов. За 3:0 точен беше Денис Глушаков в 74-ата минута, а почетното попадение за гостите от Израел вкара Еран Захави в добавеното време.

РУСИЯ - ИЗРАЕЛ 3:1
1:0 В. Березуцкий (50)
2:0 А. Кокорин (52)
3:0 Д. Глушаков (74)
3:1 Е. Захави (90)