10 български лъва загубиха в Москва - рефер подари дузпа на Русия още в 19-та минута (галерия)

Младежкият национален тим на България допусна първо поражение в квалификационния цикъл за Евро 2015, след като загуби с 1:3 гостуването си на Русия. С основен принос за родния неуспех бе шведският рефер Андреас Ексберг, който в 19-та минута подари дузпа на домакините за фаул на Ангел Грънчов извън наказателното поле. Заради нарушението бранителят на ЦСКА получи директен червен картон, а Обухов реализира 11-метровия наказателен удар.

В края на първото полувреме  Колев изравни, но с две попадения на Обухов и Базелюк след почивката руснаците извоюваха трета поредна победа, която ги изкачи на първото място в нашата групата за сметка на трикольорите.

Срещата на стадион "Химки" в Москва започна равностойно, а домакините стигнаха до гол при първата си опасна атака. Това се случи в 19-та минута, когато Обухов вкара от дузпа. В тази ситуация Базелюк надбяга Ангел Грънчов и се озова сам срещу вратаря. На метър преди наказателното поле българският бранител го фаулира, за което получи директен червен картон, а реферът от Швеция Андреас Екберг прецени, че нарушението е в наказателното поле и посочи бялата точка. ТВ повторенията обаче доказаха, че трикольорите бяха грубо ощетени.

След половин час игра лъвчетата бяха близо до изравнително попадение, но шут на Георгиев от фаул мина над напречната греда. В 32-та минута Русия като по чудо не вкара втори гол. Козлов засече центриране отляво, но топката се отби в лявата греда на Евтимов, след което българският страж я улови.

Последва натиск на българския тим и в 45-та минута малко не достигна на Александър Колев да засече с глава опасно центриране отляво. Настойчивостта на младите лъвчета обаче даде резултат в даденото от рефера продължение на първата част, когато Симеон Славчев центрира от фаул, Колев се оказа най-съобразителен при възникналото меле и отблизо изравни.

След почивката силите на родните национали привършиха и руснаците изцяло контролираха играта.

В 48-та минута логичното се случи и домакините вкараха втори гол. Това стана след пореден пробив през зоната на десния защитник Недялков, който завърши с центриране към Обухов. Играчът на домакините овладя топката пред погледа на поне петима български състезатели и от 6 метра я изпрати в мрежата на Евтимов за втори път.

В 63-та минута резултатът набъбна на 3:1. Базелюк получи пас на границата на наказателното поле, с отлично поемане изскочи очи в очи с българския страж и пусна топката под неговия плонж.

До края на двубоя домакините продължиха да атакуват, но за наш късмет, а и след няколко добри спасявания на Евтимов, резултатът се запази непроменен - 3:1 за Русия.

В другия мач от групата Словения и Дания завършиха 2:2.

РУСИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (1:1)

1:0 Обухов 19 д.
1:1 Александър Колев 45+4