България остана четвърта на Балканиадата в Измир

Отборът на България за девойки младша възраст загуби и третия си мач от Балканското първенство по волейбол за девойки старша възраст.  В последната си среща в зала Ататюрк в Измир момичетата на Иван Петков отстъпиха пред каките от Румъния с 0:3 (19:25, 22:25, 9:25) и завършиха шампионата на последното четвърто място.  Балкански шампионки станаха домакините от Турция.

Румънките наложиха своето надмощие и особено в първия и третия гейм напълно доминираха на терена.  През втората част младите Лъвици имаха своите шансове, тъй като водеха в резултата през повечето време, но не успяха да задържат предимството си.  Топреализатор на мача стана капитанката на България Гергана Димитрова с 20 точки, три от които директно от сервис.  Най-резултатна за победителките бе Кристина Казаку с 16 точки.

В последния мач от програмата на първенството, който се явяваше и де факто финал на шампионата, девойките на Турция се наложиха над младшата възраст на Сърбия с 3:1 (25:27, 25:20, 25:20, 25:17) и триумфираха с титлата.  Сръбкините се поздравиха със сребърните медали, а румънките – с бронз.