Локо (ГО) смаза Видима-Раковски - всички резултати от 4-ия кръг на Северозападната "В" група

Локомотив (Горна Оряховица) победи гостуващия му Видима-Раковски (Севлиево) с 3:1 в среща от 4-ия кръг на Северозападната "В" група. Това бе и първият успех за „железничарите“ от началото на първенството. Домакините напълно заслужиха трите точки, тъй като тотално разбиха съперника. В срещата нямаше много голови ситуации, но за сметка на това пък съставът на Локо демонстрира стойностен футбол. Четвърт час след началния сигнал на главния съдия Георги Давидов около 1000 фенове бяха на крак. Отлична флангова атака продължи с центриране и връхлитащият Мартин Иванов заби с глава топката в мрежата за 1:0.

Малко след това голмайсторът имаше идеален шанс да се разпише за втори път, но не уцели празната врата на Мирослав Григоров. В 21-ата минута гостите вече бяха в нокаут. Футболист на домакините нахлу в наказателното поле и севлиевски защитник го повали. Централният нападател Тихомир Кънев изпълни без грешка отсъдената дузпа за 2:0.

До края на първата част пред двете врати бе скучно. Всичко приключи 6 минути след почивката, когато домакините проведоха поредната си добра акция по фланга. При последвалото центриране единият от синовете на Бончо Генчев – Любомир засече с крак топката и резултата стана категоричен – 3:0. Минути по-късно Тихомир Кънев пропусна отлична възможност за четвърти гол.

Крайното 3:1 фиксира Велимир Иванович. Ветеранът изпълни прецизно отсъдената за нарушение дузпа, реализирайки почетното попадение за Видима. Гостите доиграха последният четвърт час от мача в намален състав. В 76-ата минута получилият вече жълт картон Стефан Крачунов извърши нарушение и рефера му посочи пътя към съблекалнята.

Битката за върха остана двубой и  след този кръг, тъй като Партизан /Червен бряг/ и Локомотив /Мездра/ пак спечелиха и продължават без загубена точка от началото на първенството. Изненадата дойде от Габрово, където последният в класирането до преди този кръг – Янтра победи гостуващия Етър с 1:0.