Партизан (Червен бряг) остана на върха след бой над Бдин (Видин)

Партизан /Червен бряг/ продължава да води в класирането на Северозападната В група и след четвъртия кръг. В него селекцията на треньора Илиян Здравков спечели дербито срещу Бдин /Видин/ с 2:0. Около 500 зрители бяха зарадвани снощи от любимците си в навечерието на днешния празник на града.

Двубоят бе същинско дерби – много  нерви и напрежение на терена, а  по-трибуните страстите бяха още  по-нажежени.

Вероятно това стресира и гостите, които през първата част действаха плахо и нерешително. Домакините се възползваха и взеха инициативата, но не успяха да наложат тотално надмощие. Все пак те нанесоха своя удар четвърт час след началния съдийски сигнал на рефера Николай Малджански. Футболист на домакините проведе успешен рейд отдясно и подаде точно на новото попълнение Кирил Вълов, който с прецизен шут откри резултата. До края на първата част домакините създадоха още няколко опасности пред вратата на Георгиев, но нов гол не падна.

След почивката гостите бяха като възродени. Бдинци изравниха играта и използваха всяка възможност да нанесат голов удар. Така и не го сториха обаче. Най-чистото им положение бе в 65-ата минута, когато на 4-5 метра пред празната врата техен футболист шутира в аут. Малко преди края пък вратарят на Партизан Николай Христов спаси стопроцентов гол. Течеше 3-минутното продължение в края на мача, когато Стефан Христов се възползва от разредената защита на гостите и реализира за крайното 2:0. Така червенобрежкият тим продължава с пълен актив от началото на първенството – 4 победи от 4 мача.