Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Преобразен ЦСКА сгази лидера на Македония - Долапчиев пак вкара (ВИДЕО)

Наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов обеща преобразен червен тим след паузата в шампионата и днес армейците направиха първата стъпка към промяната в положителна посока. Това стана в контрола срещу лидера в македонското първенство ФК Турново, който бе разгромен с 4:0 на стадион "Българска армия". Само за половин час игра ЦСКА поведе с 3:0 след попадения на Марсиньо, Бруно Морейра и Омар Косоко, а след почивката се разписа и голмайсторът на тима до този момент Григор Долапчиев.

В тази проверка Младенов започна с повечето си опитни футболисти, сред които бяха най-новите попълнения Браян Хауърд и Мамади Сидибе. На пейката пък остана Джаксън Менди за сметка на Апостол Попов.

Македонците започнаха по-настървено проверката и във втората минута добра тяхна атака завърши с шут на Своич, който излезе в аут. Армейците отговориха с изстрел на Косоко в 7-та минута, който профуча над напречната греда.

Постепенно ЦСКА наложи превъзходство и първото попадение в македонската врата не закъсня. То бе реализирано от Марсиньо, който вкара от фаул в 16-та минута, отсъден за нарушение срещу Браян Хауърд.

В 22-та минута червените осъществиха отлична комбинация, която започна с дълъг пас на Мамади Сидибе към Омар Косоко. Последва извеждащ пас на втория към включилия се Венци Василев, а от своя страна бранителят центрира отлично към Бруно Морейра, който вкара на празна врата за 2:0.

В 29-та минута ЦСКА покачи на 3:0. В тази минута Венци Василев подаде към Косоко, който премина без проблем противников бранител и с насочващ удар не остави шанс на Димовски.

Шест минути по-късно резултатът спокойно можеше да набъбне на 4:0, когато Марсиньо центрира отляво към Мамади Сидибе, който стреля с глава, но топката профуча покрай дясната греда на гостите.

След почивката домакините излязоха с изцяло нов състав, но това не промени статуквото на терена. В 57-та минута армейците можеха да се разпишат за четвърти път, но изстрел с глава на Стоичков излезе в аут. Това стори Григор Долапчиев две минути по-късно, когато засече с глава центриране на Иво Райков и не остави шанс на македонския страж Стоян Димовски.

Към средата на полувремето гостите от Турново имаха шанс да вкарат почетен гол, но Петров нацели напречната греда. Младите футболисти на ЦСКА не се уплашиха от това положение и на свой ред осъществиха две-три добри атаки до края на двубоя. При една от тях Кировски подаде към Долапчиев, който стреля силно от воле с левия крак, но топката профуча над вратата. Изпълнението обаче заслужи аплодисментите на публиката, която за пореден път се увери в големия потенциал на талантливия младок. Освен него с отиграванията си се понравиха и младите Иво Райков, Григор Стоичков, Пол Александров и Христо Мартински, в които много хора виждат бъдещето на клуба.

Григор Долапчиев 59

ЦСКА: Томаш Черни, Венцислав Василев, Валентин Илиев, Апостол Попов, Неманя Милисавлевич, Браян Хауърд, Тодор Янчев, Омар Косоко, Бруно Морейра, Марсиньо, Мамади Сидибе (в 46-та минута влизат: Колев, Абушев, Менди, Стоичков (79-Мартински), Дюлгеров, Кировски, Фо-Поре, Ревсон, Райков, Долапчиев, Райков)

ФК ТУРНОВО: Димовски, Вареловски, Петров, Митрев, Митев, Мавров, Своич, Тенекеджиев, Пандев, Блажевски, Еюпи

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg