Испания не даде шанс на Чехия

Шампионите от Испания постигнаха втора победа в група С, след като тази вечер се наложиха над Чехия с категоричното 60:39.

Най-резултатен за иберийците беше Руди Фернандес с 14 точки, а гардът на тима – Рики Рубио се отличи с 10 точки.

За чехите нито един баскетболист не успя да запише двуцифрен точков актив, а най-резултатни бяха Ян Весели и Павел Пумрла, които вхараха по 7 точки.

Още от първия съдийски сигнал действащите шампиони на Стария континент поеха пълен контрол върху събитията на терена и без особени трудности си осигуриха двуцифрена преднина – 18:7 след само десет минути игра. До почивката баскетболистите на „Ла Фурия” намалиха темпото, а това бе моментално използвано от чехите, които с няколко успешни атаки свалиха изоставането си до осем точки - 25:33.

През третата четвърт ситуацията на терена не се промени особено – испанците влагаха минимални усилия, но въпреки това, успяхава да поддържат разлика от 8-10 точки в своя полза. Едва в заключителните десет минути Руди Фернандес и комания решиха, че повече няма да си играят на котка и мишка с чехите и отново вдигнаха темпото. Испанците демонстрираха отлична защита, като допуснаха да им отбележат само две точки за цели десет минути, а това доведе и до покачване на разликата до 21 точки, за крайното 60:39.

Испания – Чехия 60:39 (18:7; 15:18; 14:12; 13:2)

Испания: Агилар, Фернандес 14, Родригес 5, Рей 4, Калдерон 3, Рубио 10, Клавер 6, Сан Еметерио 4, Люл 8, Гасол 2, Габриел 2, Мумбру 2

Чехия: Бенда 6, Балвин, Пумрла 7, Хрубан 2, Саторански 5, Уелш 4, Хуска 3, Бартон 5, Желинек, Кудлачек, Свридлик, Весели 7