Кака се завърна с капитанската лента, Милан мачка в Швейцария (видео)

Бразилската звезда на Милан Кака изигра първия си мач за клуба след четиригодишна пауза при успеха с 3:0 в контролата с Киасо. "Росонерите" гостуваха на втородовизиония швейцарски тим, в който се подвизава бившият футболист на отбора Джанлука Дзамброта. Завърналият се от Реал Мадрид Кака излезе на терена със своя номер 22 и капитанската лента, като още в седмата минута изработи първия гол. Той подаде на Антонио Ночерино, който откри, но овациите бяха за 31-годишния плеймейкър. Носителят на “Златната топка” игра зад двамата нападатели Робиньо и Алесандро Матри, като остави добро впечатление с кондицията си. Кака взе участие във всички опасни атаки през първото полувреме на “росонерите”, но нямаше шанс да се завърне с гол. Силвестре с глава бе удвоил в 23-ата минута, след като засече топката от корнер след центриране от Робиньо. Последният сам направи отблизо 3:0 в 40-ата минута, когато от няколко метра засече центриране на Ночерино, продължено от Матри. Бившият играч на Ювентус пък удари гредата през първата част.

Масимилиано Алегри направи няколко промени на почивката, като Кака, Найджъл де Йонг, Съли Мунтари, Филип Мексес и Урби Емануелсон бяха заменени.

През втората част младият Рикардо Сапонара направи 4:0 в 86-ата минута. Интересното е,  че за него това бе първи мач от дълго време, след като пропусна почти цялата подготовка заради травма и все още не е дебютирал за “росонерите” в официална среща.

КИАСО – МИЛАН 0:4

0:1 Ночерино (7)
0:2 Силвестре (23)
0:3 Робиньо (40)
0:4 Сапонара (86)

МИЛАН: Амелия, Дзакардо, Мексес, Силвестре, Емануелсон, Ночерино, Де Йонг, Мунтари, Кака, Робиньо, Матри

Резерви: Копола, Вергара, Поли, Модич, Нйянг, Педоне, Сапонара, Клаверия