Лазов ще защитава титлата си от държавното срещу Грозданов

Александър Лазов отново загуби сет, но намери сили за обрат и ще защитава титлата си срещу Тихомир Грозданов на финала на държавното лично първенство на кортовете на БНТЦ "Карлсберг". Шампионът от миналата година се справи на полуфинала с Петър Трендафилов с 4:6, 6:3, 6:2. До мача за титлата националът ни даде и още един сет във втория кръг на Фердун Шефкедов (1:6, 6:4, 6:4).

В началото на полуфинала Лазов взе подаването си, но след това опитният Трендафилов спечели три гейма поред, а после успокои темпото и без пробиви до края затвори сета с 6:4. Ситуацията на шампиона започна да изглежда още по-критична, след като Трендафилов го проби на старта на втория сет. Но нататък Лазов сякаш превключи на по-висока скорост, обърна до 4:1 гейма и изравни сетовете с 6:3. В решителния той взе ранен аванс от 2:0 гейма, движеше се стабилно до 4:2 и спечели двубоя с 6:2.

В повторение на финала от 2012-а, Лазов ще се изправи срещу Тихомир Грозданов. Тогава 22-годишният тенисист триумфира с 6:3, 6:2, 7:6. Сега Грозданов стигна до шанс за реванш след безпроблемно 6:2, 6:3 над Пламен Милушев. В първия сет националът даде само два гейма на съперника си за 2:1 и 5:2. Във втория сервираше за победата при 5:2, но допусна три двойни грешки и беше пробит. Въпреки това Милушев не успя да задържи подаването си и стисна ръката на финалиста. Утре от 13 часа на Централния корт е мачът за титлата във формат три от пет сета.