Мексико и САЩ допуснаха изненадващи загуби в зона КОНКАКАФ

Мексико и САЩ допуснаха изненадващи загуби в световните квалификации по футбол от зона КОНКАКАФ - организацията на страните от Северна и Централна Америка, както и Карибския басейн, с което двата местни гранда поставиха под сериозно съмнение класирането си за Бразилия 2014.

Националният тим на Мексико беше победен с 2:1 от Хондурас като домакин, с което се свлече до четвърто място в класирането. Именно то дава прави на плейофен мач срещу шампиона от зона Океания - Нова Зеландия. На тази позиция мексиканците бяха изпратени с обрат и домакинска загуба, която дойде след гол на Орибе Пералта за 1:0.

Феновете на "Ацтека" усетиха прииждащото разочарование след попадението на Джери Бенгстън в 63-та минута за 1:1, като само три по-късно точка на спора сложи Карлос Костли. САЩ отстъпи с 1:3 на лидера в класирането Коста Рика, за който се разписаха Джони Акоста, Кесло Боргес и Джоел Кембъл. Клинт Демпси отбеляза гола за американците, които вече са втори в подреждането.