Суарес донесе важна победа на Уругвай

Два гола на Луис Суарес донесоха победа на Уругвай с 2:1 срещу Перу, с което четвъртите в света направиха решителна крачка към световното първенство в Бразилия догодина. Те се намират на пето място, даващо право на плейофен мач, но имат още три срещи до края на квалификационния цикъл в зона Южна Америка.

Суарес, който все още изтърпява наказание на клубно ниво, изведе гостите напред с точен удар от дузпа в 43-та минута, а след това удвои аванса на Уругвай с гол в 67-та. Перу върна едно попадение чрез Джеферсън Фарфан шест минути преди края на редовното време, но домакините не успяха да намерят изравнителния удар в оставащото време.

Уругвай е с актив от 19 точки и води с три пред отбора на Венецуела. Перу пък изостава на пет пункта от днешния си съперник. Националният отбор на Колумбия остана равен с Аржентина на първото място, след като се наложи с 1:0 над Еквадор като домакин. Габриел Едуардо получи червен картон и остави гостите с човек по-малко още в 28-та минута, а три по-късно Джеймс Родригес се разписа за крайното 1:0.