Англия начело в групата след разгром срещу Молдова (видео)

Англия разби с 4:0 Молдова и се изравни с Черна гора на върха в група "Н" от световните квалификации. Капитанът Стивън Джерард откри резултата, а до почивката Рики Ламбърт и Дани Уелбек съвсем отчаяха гостите. С второто си попадение Уелбек оформи крайното 4:0 в 51-ата минута. По този начин селекцията на Рой Ходжсън събра 15 точки, колкото има и Черна гора след равенството като гост на Полша, но бритнаците са с по-добра голова разлика. Трети, на точка зад водачите, е отборът на Украйна.

Трите лъва нямаха нужда от много време, за да зарадват "Уембли". В 12-ата минута Джерард получи пас от Франк Лампард и с мощен шут прати топката в мрежата. После нападателят на Саутхамптън Рики Ламбърт накза грешка на вратаря Станислав Немашко и се разписа и във втория си мач с националната фланелка. Другите два гола бяха дело на Дани Уелбек, който получи и жълт картони ще пропусне много важното гостуване на Украйна във вторник.

АНГЛИЯ - МОЛДОВА 4:0
1:0 Джерард (12)
2:0 Ламбърт (27)
3:0 Уелбек (45)
4:0 Уелбек (51)