Полша и Черна гора поделиха точките (видео)

Отборите на Полша и Черна гора не излъчиха победител в двубоя помежду си от група "Н" на световните квалификации. Мачът във Варшава завърши при резултат 1:1 и това още повече завърза възела в групата, където четири отбора имат реални шансове да се борят за първите две места.

Мачът започна с шанс за домакините като Якуб Блашчиковски не успя да се възползва от грешка на вратаря и стреля в аут. В 11-ата минута още при първата си възможност в мача Черна гора стигна до откриване на резултата. Бранко Бошкович изведе Дамянович на стрелкова позиция и той прати топката под плонжа на Артур Боруц. Отговорът на Полша обаче не закъсня и в 16-ата минута Кръкотич сгреши и подари топката на Роберт Левандовски, който се възползва от открилата му се възможност и не сгреши за 1:1.

До края на полувремето вратарят на гостите Божович бе героят за своя тим, като първо направи две последователни спасявания след удари на Собота и Левандовски, а след това нсе отличи и с нова решителна намеса след нов изстрел на Левандовски.

През втората част и двата тима заиграха по-предпазливо и положенията не бяха толкова много. Все пак в 70-ата минута Блашчиковски пропусна добра възможност за домакините, а в 81-ата минута Вукчевич не успя да отбележи след отличен шанс за гостите. В добавеното време на мача пък се стигна и до драматична развръзка, като гол на Блашчиковски бе отменен заради засада.

Така мачът завърши без победител и Полша вече има 10 точки, но остава на 4-ото място в таблицата. Черна гора пък е с 15-точки на 2-ата позиция, но с равни точки с лидера Англия.