Латвия спечели балтийското дерби

Латвия надви Литва с 2:1 в балтийското дерби от група "G" световните квалификации. Всички голове в мача паднаха още през първото полувреме. Домакините поведоха с попадение на Булнитис в 21-ата минута, а в 42-ата Зюзинс удвои преднината на латвийците. Почетният гол за Литва бе дело на Матулевичус в 45-ата минута.

След тази среща Латвия е на 4-о място в класирането със 7 точки, а литовците са след тях с 5. Начело са Босна Херцеговина и Гърция с по 16 точки. Босненците допуснаха първа загуба след 0:1 у дома срещу Словакия. Словаците са трети с 15 точки.

ЛАТВИЯ - ЛИТВА 2:1
1:0 Булвитис (21)
2:0 Зюзинс (42)
2:1 Матулевичус (45)