Германия с класика, Клозе вече е голов рекордьор (видео)

Отборът на Германия спечели очаквано с 3:0 у дома над Австрия в двубой от група "С" на световните квалификации от зона "Европа". Мирослав Клозе вкара 68-ия си гол за Маншафта и се изравни с рекордьора Герд Мюлер за най-много попадения с националната фланелка. Миро вкара в 33-ата минута, а в 51-вата Тони Кроос се отличи с прекрасно голово изпълнение. В 88-ата се разписа и Томас Мюлер. Германците са лидери в групата с аванс от пет точки пред Швеция.

Йоги Льов постави 35-годишния Миро Клозе в титулярния състав, подкрепян от задни позиции от Томас Мюлер, Месут Йозил и Марко Ройс. Филип Лаам стана седмият футболист със 100 мача за Бундестима. Андреас Вайман поведе атаката на австрийския тим.

През първото полувреме Маншафта игра по-силно, владееше повече топката и организираше предимно постепенни акции. Първото добро положение беше пред Сами Кедира в десетата минута, когато той шутира много близо до гредата от 18 метра. В 28-ата Ройс излезе сам срещу вратаря Алмер, който показа забележителен рефлекс, а секунди по-късно изби и от голлинията.

В 33-ата минута Томас Мюлер центрира остро и ниско отдясно, а головата хиена Клозе заби рекордния 68-и гол за Бундестима с шпагат пет метра пред голлинията, изпреварвайки Драгович на първата греда. Ветеранът в нападението ще търси нови висини на Мондиал 2014. Три минути по-късно Клозе имаше нов шанс, но се поколеба дали да стреля, или центрира. В 45-ата Драгович шутира опасно от 25 метра, но Мануел Нойер внимаваше.

В 51-вата Тони Кроос реализира приказно попадение с мощен удар от 25 метра. Халфът на Байерн (Мюнхен) посрещна с шут без подготовка ниско подаване на Ройс и намери далечния ъгъл. В 53-ата Мюлер се изправи срещу стража, но вратарят реагира много точно.

Минута по-късно Мюлер засече от трудна позиция центриране на Месут Йозил, но вратарят пак внимаваше. В 69-ата Марсел Сабитцер шутира опасно, но топката мина покрай вратата на Нойер. При изпълнение на корнер Харник не успя да чукне в решаващия миг. В 72-ата Мюлер отново намери позиция за стрелба, но силният му шут беше спасен. В 88-ата Бенедикт Хьоведес се включи отляво и подари попадение на Томас Мюлер, като номер "13" само насочи в празната врата.

В последните си три срещи Германия гостува на Фарьорските острови, приема Република Ирландия и гостува на Швеция.

Снимки: Getty Images/Guliver