Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Украйна продължава без грешка след победа над Германия

Националният отбор на Украйна записа трета поредна победа на Евробаскет 2013 в Словения, след като днес се наложи над Германия с 88:83 в двубой от група А на шампионата на Стария континент.

Най-резултатен за победителите беше Серхий Гладир с 25 точки, а Еуген Йетер и Кирил Натяжко отбелязаха съответно по 19 и 16 точки за успеха.

Хайко Шафарцик записа на смеката си „дабъл-дабъл” – 22 точки и 11 асистенции, а Робин Бензиг вкара 18 точки.

Двата отбора си размениха силни моменти през първата четвърт, след като първо германците успяха да се откъснат напред с девет точки, но след това баскетболистите на Украйна се съвзеха и успяха да стопят пасива си до една точка – 15:16. До почивката момчетата на Майк Фратело не оставиха никакви шансове на немските си съперници, като гладир и компания бяха безпощадни в нападение и стигнаха до пълен обрат – 39:30 за Украйна.

След почивката играта бе равностойна, а баскетболистите в синьо демонстрираха завидно спокойствие и класа, с което успяха да спрат всеки опит за обрат на Германия и така последния съдийски сигнал прозвуча при 88:83 за Украйна.

Германия – Украйна 83:88 (16:15; 14:24; 27:25; 26:24)