Леден душ за България в Ловеч (видео)

Младежките национални отбори на България и Естония завършиха 1:1 в квалификация за Евро 2015. Радослав Кирилов вкара в 20-ата минута, но гостите изравниха чрез Баранов в 95-ата минута за ужас на зрителите в Ловеч.

Това бе трети мач за младите "лъвове" във 2-ра група. През юни те победиха два пъти аутсайдера Андора.

Играчите на Михаил Мадански започнаха силно и в 5-ата минута Живко Петков можеше да се разпише, но ударът му мина високо над вратата. В 20-ата минута Милен Гамаков изведе отлично Кирилов, талантливият футболист овладя и пусна топката покрай вратаря за 1:0.

Чак след това последваха първите сериозни възможности за естонците. В 29-ата минута удар с глава на Ретел срещна напречната греда. Малко след това Липин прехвърли българския страж, но топката мина над вратата и излезе в аут.

"Трикольорите" продължиха да владеят инициативата и през втората част. Малко след нейното начало удар на Симеон Славчев не намери целта. В 59-ата минута вратарят Мееритс излезе извън пределите на наказателното поле и игра с ръка, спирайки опасна българска атака. Реферът от Грузия обаче му показа само жълт картон. Направилият дебют с националната фланелка Едисон Йорданов изпълни свободния удар, но кълбото мина над вратата.

В 66-ата минута най-добрият на терена - Ради Кирилов, стреля от границата на наказателното поле, но Мееритс с мъка опази вратата си от ново попадение. Българите продължиха да владеят инициативата и изпуснаха още няколко добри продължения.

Така се стигна до 95-ата минута, когато естонците получиха една от малкото си възможности да изсипят топката в полето на Димитър Евтимов. Вратарят се намеси неубедително след центрирането от корнер, лошо построената защита не можа да реагира и оставеният сам Баранов опъна мрежата за крайното 1:1.

БЪЛГАРИЯ - ЕСТОНИЯ 1:1
1:0 Кирилов (20)
1:1 Баранов (90+5)

БЪЛГАРИЯ: Димитър Евтимов, Илия Мунин, Георги Терзиев (79-Ангел Грънчов), Асен Георгиев, Иван Горанов, Симеон Славчев, Ивайло Чочев (65-Димитър Васев), Милен Гамаков, Едисон Йорданов, Радослав Кирилов, Живко Петков (75-Тодор Чаворски)

ЕСТОНИЯ: Мееритс, Кулиниц, Подхолюзин, Метс, Баранов, Липин (73-Елхи), Раудсеп, Пик (84-Лепитсу), Аниер, Антонов, Ретел (84-Мют)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Кирилов (Б); Антонов, Мееритс (Е)
СЪДИЯ: Торнике Гванцеладзе (Грузия)
СТАДИОН: "Градски", Ловеч