Роналдиньо спаси Атлетико Минейро с два гола

Роналдиньо вкара два гола от преки свободни удари и донесе точка за Атлетико Минейро при равенството 2:2 срещу шампиона Флуминензе в мач от 18-ия кръг на бразилското първенство. Флуминензе поведе с гол на Вагнер след грешка в защитата на Атлетико, но Роналдиньо изравни с гол от фаул в добавеното време на първото полувреме. Райнер отново даде преднина на Флуминензе в 73-а минута, но бившият футболист на Барселона и Милан донесе точка за Атлетико Минейро след ново прецизно изпълнение на фаул седем минути преди края.

Атлетико Минейро, който триумфира с Копа Либертадорес през юли, е едва 13-и в класирането с 21 точки. Отборът на Интернасионал, воден от бившия селекционер на Бразилия - Дунга, прекъсна серия от шест поредни равенства, като надигра Коринтианс с 1:0. Аржентинецът Андрес Д'Алесандро вкара единствения гол за победата на Интернасионал.

През първото полувреме съдията отмени гол на Интернасионал, което предизвика гнева на феновете на тима и на полувремето реферът бе изведен от терена с полицейски ескорт. Крузейро остава еднолично начело в класирането след победа над Баиа с 3:1 като гост. Крузейро е лидер с 37 точки, следван от Атлетико Паранензе 33, Гремио 31 и други.