Азаренка показа по-здрави нерви в надлъгването с Иванович

Виктория Азаренка се класира за четвъртфиналите на US Open след драматична победа с 4:6, 6:3, 6:4 над Ана Иванович. Мачът, който бе прекратен в понеделник поради дъжд, продължи 2 часа и 10 минути. Тенисистката от Беларус показа по-здрави нерви в решителните моменти от двубоя, а в следващата фаза нейна съперничка ще е Даниела Хантухова.

Както и срещу Ализе Корне, Азаренка отново трябваше да прави обрат, след като загуби първия сет. Тя допусна цели 9 двойни грешки, но въпреки това успя да пречупи съпротивата на Иванович, която стартира мача ударно, но постепенно загуби увереност и започна да бърка в елементарни ситуации.

Мачът ще се запомни с това, че двете си направиха общо 16 пробива. Иванович не се предаде и при 3:5 в третия сет спаси два мачбола, за да се доближи само на гейм от изравняването. Сръбкинята отрази още един мачбол, но при четвъртата си възможност Азаренка постигна своето и се поздрави с победата.

За четвъртфиналите се класира и На Ли. Тя стана първата китайка с подобно постижение на US Open след труден успех с 6:4, 6:7 (5), 6:2 срещу Екатерина Макарова.

"Можех да спечеля в два сета, но запазих спокойствие и това ми помогна", каза след мача На Ли.

Нейната следваща противничка ще стане ясна след двубоя между Серина Уилямс и Карла Суарес Наваро.