Интер се развихри с класика над Катаня (видео)

Отборът на Интер записа втора поредна победа на сметката си в Серия "А", след като надигра с 3:0 Катаня в гостуването си от втория кръг. Домакините в този мач излязоха с цели деветима аржентинци в стартовите си единадесет, но и това не помогна на тима да се спаси от втората си поредна загуба. Точни за успеха на "нерадзурите" бяха Родриго Паласио в 19-ата, Юто Нагатомо в 56-ата минута на двубоя и Рики Алварес в 80-ата минута на мача.

Интер бе по-активният отбор на терена и още в 4-ата минута Рики Алварес стреля от далеч, но неточно. В 10-ата минута шанс се откри и пред Джонатан, но изстрелът му бе отразен от Мариано Андухар. Превъзходството на гостите обаче даде резултат в 19-ата минута, когато Джонатан проби от дясно и центрира в наказателното поле, където Родриго Паласио бе заел добра позиция и засече кълбото в мрежата за 0:1.

Катаня постепенно успя да поизравни играта и в 31-ата минута домакините бяха близо до изравняването, като много опасен далечен изстрел на Тасхидис профуча на сантиметри от вратата. След това и Серхио Алмирон пробва точността си от дистанция, но без особен успех.

В началото на втората част обаче Интер отново взе нещата в свои ръце и първо в 49-ата минута Фреди Гуарин центрира за Нагатомо, който стреля с глава, но удърт му бе отразен от Андухар. В 56-ата минута обаче японецът се реваншира и след центриране на Паласио този път не сгреши и с глава простреля вратата на съперника за 0:2. След това гол на гостите бе отменен заради засада, но в 80-ата минута Алварес елиминира няколко бранители, за да се озове на стрелкова позиция и да отбележи за крайното 0:3.

Така Интер събра актив от 6 точки и излезе на второто място във временното класиране, като за момента тимът все още няма допуснат гол във вратата си. Катаня пък се срина на 18-ото място без спечелена точка.