100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Милан вече бие и чака Кака - Робиньо и Балотели герои (видео)

Отборът на Милан спечели първи три точки през новия сезон в италианския шампионат. 18-кратните първенци надвиха с 3:1 Каляри у дома и зарадваха феновете си, които чакат и добра новина по трансфера на идола им Кака от Реал Мадрид. В герои за миланския гранд тази вечер се превърнаха двете остриета Робиньо и Марио Балотели. От гостите се отличи Марко Сау, който тормозоше защитата на домакините.

Предводителят на Милан Масимилиано Алегри заложи на схема 4-3-1-2. Напред нападатели за "росонерите" бяха Балотели и Робиньо, а зад тях като плеймейкър действаше Рикардо Монтоливо. Лявото крило-бек Урби Емануелсон отново бе част от отбраната на Милан, а на пейката остана новото попълнение Алесандро Матри, наследил №9 след легендата Филипо Индзаги.

Дявола не се бави много и още в осмата минута Робиньо изправи трибуните на "Сан Сиро" на крака. Бразилецът бе забравен в наказателното поле на гостите при едно подаване отдясно на Съли Мунтари, което разсече защитата на "рособлу" като с нож, и с точен удар направи 1:0. Това бе първи гол за стрелеца през сезона.

Секунди след попадението Робиньо се размина на косъм с второ такова. №7 на Милан залъга по бразилски Даниеле Десена и след като му скри топката, шутира покрай рамката. Последваха скучни минути, за да дойде 30-ата. Тогава Балотели накара Микаел Агаци да отбива удар от 12-13 метра, което даде шанс на защитника Филип Мексес отблизо без проблеми да направи добавка за 2:0.

Устремът на "червено-черните" обаче бе спрян 180 секунди по-късно. С чудесен изстрел от далеч Марко Сау матира Кристиан Абиати - 2:1 за Милан. В 37-ата минута Балотели поиска дузпа, която обаче главният съдия Кармине Русо не отсъди. Минута след това СуперМарио прати "бомба" към вратата на Агаци, но тя мина на сантиметри от целта.

Каляри потърси изравняването веднага след почивката и в 50-ата минута Раджа Наинголан за малко да порази мрежата на Абиати. Последна преграда пред готвещия се да бие атакуващ играч се оказа десният защитник на "росонерите" Иняцио Абате, който изчисти в корнер. Наставникът на гостите Диего Лопес реши да рискува и малко след това на терена се появи нападателят Виктор Ибарбо, който замени халфа Матиас Кабрера.

И тогава думата взе Балотели. В 62-ата минута след центриране топката попадна на крака на италианския национал отдясно и той пробва да скъса мрежата в близкия ъгъл - 3:1 за миланистите. Това бе първо попадение през сезона за голмайстора на Дявола. В 66-ата минута Робиньо бе заменен от Матри. Новата деветка на Милан, който е юноша на клуба, бе посрещнат с бурни овации от тифозите в "Курва Суд".

Минути след този епизод Сау можеше отново да попари "Меаца". Нападателят получи удобна топка след груба грешка на Кристиан Сапата, но шутира слабо и Абиати спаси. Общо взето това бе всичко в мача и така Милан отлепи в първенството, след фаулстарта миналия уикенд срещу Верона. Чакат се новини от Мадрид.