С много късмет Борусия (Д) свали Байерн от върха (видео)

Борусия (Дортмунд) излезе начело в Бундеслигата след измъчена победа с 2:1 над Айнтрахт (Франкфурт) като гост в последния мач от 4-ия кръг. Първите два гола на Хенрих Мхитарян бяха достатъчни за "черно-жълтите" да задминат досегашния лидер Байерн (Мюнхен) и с пълен актив от 12 точки да се настанят на първата позиция преди предстоящата пауза. Арменецът беше точен в 11-ата и 56-ата минути, а между двата гола новият нападател на домакините Вацлав Кадлец беше изравнил в 36-ата минута.

Бившите шампиони обаче трябва да благодарят на лудия си късмет, тъй като играха слабо и изобщо не заслужаваха да надделеят. Особено хазартно действаха защитниците, но неумението на играчите на Айнтрахт да вкарат ги провали. На два пъти гредите спасиха Роман Вайденфелер, а в края на първото полувреме съдията спокойно можеше да изгони Матс Хумелс за задържане на откъсващ се сам срещу вратаря футболист. Към края на двубоя дортмундци се бяха затворили и се бранеха като опълченци и в крайна сметка удържаха.

Футболистите на Юрген Клоп стартираха силно и още в 5-ата минута Якуб Блашчиковски пропусна от отлична възможност. Все пак в 11-ата минута той се реваншира, като спечели топката около центъра и изведе Мхитарян, който с едно докосване отбеляза дебютния си гол в Бундеслигата.

Малко след това Роберт Левандовски излезе сам срещу Кевин Трап, но не успя да го преодолее. Гостите продължиха да владеят положението още няколко минути.

След това изведнъж все едно нещо стана с Борусия. Айнтрахт започна с лекота да организира атаки и в 21-ата минута Кадлец пропусна сам срещи Вайденфелер.  Логичното все пак се случи четвърт час по-късно, когато Марсел Шмелцер покри засадата и Щефан Айгнер насочи топката с глава, тя се отби в гредата и чехът беше точен за 1:1 при добавката.

Гостите продължиха да са неузнаваеми, но някак си от нищото поведоха с 2:1. В 53-ата минута Мхитарян взе топката близо до тъч линията, навлезе навътре и с левия крак заби втория гол за своя отбор.

В 62-ата минута страничният стълб за втори път спаси дортмундци, този път след удар на Андерсон Бамба с глава. Всичко можеше да приключи в 65-ата минута, но разсеяният Левандовски пропусна от нова добра позиция.

В оставащите около 30 минути се игра пред вратата на Борусия. Корнери, фаулове и множество центрирания обаче не дадоха резултат и финалистът в Шампионската лига си тръгна с трите точки.