Русия победи Иран с 4:0 в третата контрола в Москва

Победителят в Световното лига през 2013 година и олимпийски шампион от Лондон 2012 - отборът на Русия, който е съперник на България в предварителна Група D на европейското първенство 2013 в Полша и Дания, завърши с победа серията от 3 контроли с Иран, които се играха в Москва тази седмица.

В третата последна контрола, която се игра вчера вечерта, Русия победи възпитаниците на Хулио Веласко с 4:0 (25:21, 25:23, 25:23, 25:15)

В сряда и четвъртък иранците записаха две престижни победи. В първия мач на 28 август състезателите Хулио Веласко победиха домакините с 3:0 (25:23, 25:17, 25:21). В допълнителните два гейма първо Русия спечели с 25:19, а във втория отново "персите" триумфираха с 25:20. Във втората среща гостите се наложиха отново с 3:1 (20:25, 25:23, 41:39, 25:23).

След проверките у дома волейболистите на Русия продължават подготовката си за европейското първенство с участие на турнира "Хуберт Вагнер" в Полша, който стартира на 6 септември. Участници в надпреварата са домакините от Полша, Русия, Германия и Холандия.