100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Реал разби Ла Коруня за трофея "Тереса Ерера" (видео)

Реал (Мадрид) победи убедително Депортиво Ла Коруня в приятелски мач за трофея "Тереса Ерера" на "Риасор". Гостите се наложиха с 4:0 и прибавиха ново отличие във витрината си.

За отбелязване е, че като титуляр за мадридчани започна Кристиано Роналдо, който не присъства на церемонията по обявяването на Най-добрия футболист на Европа за сезон 2012/2013 година днес. Също така титуляр на вратата на гостите се завърна Икер Касийяс.

Иначе Реал реши мача още през първата част. В 6-ата минута след корнер за Ла Коруня, топката бе отнета от гостите, които организираха бърза контраатака, Роналдо напредна и изведе Кака, който не сгреши за 0:1. В 12-ата минута Мората отправи силен удар и макар вратаря Херман Лукс да игра с топката тя се озова в мрежата. В 16-ата минута пък Иско центрира към Касемиро, който с глава доведе нещата до 0:3.

През втората част и двата тима направиха доста промени в съставите си. Реал успя да прати за четвърти път топката във вратата на Депор в 60-ата минута, но голът не бе зачетен. Все пак в 85-ата минута гостите довършиха своя съперник с попадение на Кака за крайното 0:4.

Ла Коруня - Реал (М) 0:4