Преобразен Милан разгроми ПСВ Айндховен и ще играе в Шампионската лига (видео)

Милан разгроми ПСВ Айндховен с 3:0 в мач-реванш от плейофния кръг в Шампионската лига и си осигури място в груповата фаза на турнира. "Росонерите" играха много по-добре, отколото преди седмица в Холандия (1:1) и заслужено продължават напред. Два гола вкара Кевин-Принс Боатенг, а едно попадение добави Марио Балотели.

ПСВ Айндховен отново остави добри впечатления с представянето си и създаде немалко проблеми за състава на Масимилиано Алегри, но младостта и липсата на опит си казаха думата. Холандците имаха няколко великолепни положения за гол, най-вече през първото полувреме, но ги пропуснаха. Великолепен мач за Милан изнесе вратарят Кристиан Абиати, който спаси половин дузина опасни изстрели на Тим Матавж и компания.

Марио Балотели отново предвождаше атаката на Милан, а другите остриета на "росонерите" бяха Стефан Ел Шаарауи и Кевин-Принс Боатенг. В халфовата линия действаха Найджъл Де Йонг, Съли Мунтари и Рикардо Монтоливо. В защитата се завърна Матиа Де Шильо, който измести от стартовия състав Урби Емнуелсон.

Гостите отново разчитаха на креативните си халфове и на голаджията Тим Матавж. Зад словенския национал играха Адам Махер, Жоржиньо Вайналдум и Стийн Шаарс, а по крилата атакуваха Мемфис Депей и Парк Джи-Сунг.

Въпреки че бяха домакини, италианците отново излязоха с резервните си бели екипи. Над 60 000 зрители на "Сан Сиро" се надяваха техните любимци да се реваншират за загубата от Верона на старта на Серия "А" и да изпълнят първата голяма цел за сезона - попадане в групите на Шампионската лига.

Както и в Холандия, срещата започна в много високо темпо. Първият опасен удар отправи Матавж, но Абиати спаси. Последва хубава атака на домакините и гол на Боатенг. Ганайският халф стреля от границата на наказателното поле и стражът на ПСВ Жерон Зьот трябваше да вади топката от мрежата. Не след дълго Адам Махер отново показа, че не се притеснява да стреля от далечно разстояние, но и този път Абиати демонстрира, че не е загубил блестящия си рефлекс. Ветеранът на вратата на Милан бе на висота през цялото време и отрази множество опасни удари на гостите.

Милан можеше да удвои аванса си след половин час игра. Рикардо Монтоливо се озова на стрелкова позиция, но не намери очертанията на вратата. Малко след това Де Шольо центрира, а Ел Шаарауи с мощен шут разтресе напречната греда. Топката тупна около голлинията, но не я премина и реферът Марк Клатънбърг правилно даде знак играта да продължи. В края на полувремето английският съдия показа жълти картони на Монтоливо и Стийн Шаарс за спречкване, а съперниците си размениха по още едно опасно положение. Първо Абиати се справи с коварен шут на Матавж, а след това Зьот улови бомбен удар на Балотели от фаул.

Капитанът на ПСВ Айндховен Жоржиньо Вайналдум пропиля златен шанс да изравни само секунди след почивката. Халфът заложи на силата и за кой ли път Абиати опази вратата си суха. В 53-ата минута Ел Шаарауи изскочи сам срещу Зьот, но прати топката в аут. Вторият гол обаче не закъсня и негов автор стана Балотели. Италианският национал се разписа в 55-ата минута след кратко разбъркване, при което пръв стигна до топката и я заби под гредата.

Това попадение даде нужното спокойствие на "росонерите" и те се прибраха в половината си. Гостите продължиха да атакуват, но осъзнаваха, че много трудно могат да обърнат нещата в своя полза. В 69-ата минута Абиати отрази силен шут на Шаарс, а малко по-късно Матавж стреля над вратата.

В оставащите минути Милан контролираше събитията на терена и дори стигна до трети гол. Негов автор стана отново Боатенг, който прати топката в мрежата след пас на Балотели и точен диагонален удар покрай Зьот.

МИЛАН - ПСВ АЙНДХОВЕН 3:0 (1:0)
1:0 Боатенг (9)
2:0 Балотели (55)
3:0 Боатенг (77)