Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Григор Димитров приключи с US Open

Григор Димитров приключи участието си на четвъртия за годината турнир от Големия шлем US Open. Първата ни ракета загуби от 96-ия в света португалец Жоао Соуса с 6:3; 3:6; 4:6, 7:5, 2:6 и отпадна от по нататъшно участие в турнира. Това беше втора среща между Григор и Соуса. Първата им беше на фючърс в Испания през 2008 година, която отново беше спечелена от Соуса с 6:4, 6:1.  Така Григор продължи негативната си серия срещу този съперник, както и на US Open, където няма победа в основната схема за трета поредна година. Българинът все пак си тръгва с 10 точки за световната ранглиста и 32 хиляди долара от наградния фонд.

Двубоят започна много добре за Григор. Първата ракета на България бе убедителен и тръгна с 6:3 в първия сет, но изгуби със същия резултат втория. Спадът в играта на българина продължи и в третия сет, който допусна пробив още в първия гейм и в крайна сметка загуби сета с 4:6 и беше пред отпадане.

В четвъртия сет Григор се мобилизира и започна добре, като спечели подаването си на 15, но след това същото стори и португалският му съперник. Португалецът проби сервиса на Григор, който притиснат до стената си върна пробива. Проблемите със сервиса на Григор продължиха и португалецът поведе д 3:2, а след това спечели и подаването си за 4:2. Григор отново беше много близо да загуби подаването си и Соуса да сервира за място във втори кръг, но намери сили да спаси брейкбола намали за 3:4. Това даде крила на Григор, който след това спечели подаването на съперника си на 15 и изравни.

Българинът нямаше проблеми в своето подаване и поведе с 5:4. Португалецът също не срещна никакви проблеми в своето подаване и битката продължи с пълна сила. Последва пореден труден сервис гейм за първата ни ракета, но все пак Гришо не позволи да се стигне до пробив и принуди съперника си да сервира за оставане в сета, което не се случи и в крайна сметка Гришо спечели със 7:5 и остана в мача.

В решителния пети сет Григор отново не успя да намери сервиса си. Частта започна с преднина от 2:0 в полза на Жоао Соуса. Малко по-късно протугалецът за осми път в двубоя спечели подаването на противника си, а при 5:2 отрази два брейкбола и след близо 180 минути игра записа едва третата си победа в основна схема на турнири от Големия Шлем. За наше съжаление я постигна над нашия Григор Димитров.