Манчестър Юн не можа да пречупи солидния Челси (видео)

Манчестър Юнайтед и Челси завършиха 0:0 в дербито от втория кръг на Премиър лийг. По този начин лондончани излязоха начело в класирането с актив от 7 точки, но и мач повече от конкурентите си. Преди почивката играта бе равностойна, а голови положения почти нямаше. Второто полувреме започна с натиск на "червените дяволи", но като цяло защитата на Челси действаше перфектно и не допусна сериозни опасности пред вратата на Петер Чех.

Уейн Рууни стартира като титуляр за домакините. Въпреки че иска да напусне "Олд Трафорд", а основният кандидат за подписа му е именно Челси, английският национал получи доверието на мениджъра Дейвид Мойс, за когото това бе домакински дебют начело на "червените дяволи". Рууни бе поставен зад двамата нападатели Робин ван Перси и Дани Уелбек.

Изненада имаше и в състава на Челси. Атаката на "сините" от Лондон не се предвождаше от нито един измежду Фернандо Торес, Ромелу Лукаку и Хуан Мата. Вместо тях Жозе Моуриньо заложи на новото попълнение Андре Шюрле. Офанзивното трио на гостите зад германеца бе съставено от Оскар, Еден Азар и Кевин де Брюин.

Съперниците подходиха прекалено предпазливо и съсредоточиха силите си в средата на терена, където настана сериозна битка. Юнайтед разчиташе на пробиви по фланговете, докато замисълът на Моуриньо бе бързите Шюрле, Азар и Де Брюин да вземат предимство срещу ветераните. Рио Фърдинанд и Неманя Видич. Лондончани не успяваха да задържат топката, но и в играта на домакините имаше немалко брак. Първата по-интересна ситуация пред вратата на Петер Чех дойде в 22-ата минута, когато Ван Перси стреля от малък ъгъл, но в страничната мрежа.

В края на полувремето Том Клевърли отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле, но топката прелетя над целта. Челси отвърна с изстрел на Оскар, но Давид де Хеа не бе затруднен.

Втората част започна с натиск на "червените дяволи", но техните атаки се разбиваха някъде пред наказателното поле на Челси. Най-деен беше Рууни, докато Ван Перси оставаше изолиран в предни позиции. В 56-ата минута Рууни хитро подаде на Уелбек, но той прати топката над вратата. Малко след това Де Хеа спаси истински снаряд на Гари Кейхил.

Оживлението на терена не продължи дълго. Моуриньо реши да пусне Фернандо Торес, но той не промени нищо. Шюрле разтресе напречната греда, но страничният рефер вече бе вдигнал флага за засада. В 71-ата минута Ашли Коул имаше претенции за дузпа, но телевизионните повторения показаха, че Фил Джоунс не е извършил нарушение срещу него.

В заключителните минути Юнайтед се опита да притисне гостите. Защитата на Челси обаче не допусна никакви грешки и срещата логично завърши без голове.

В края на седмицата и на двата отбора предстоят тежки изпитания. Челси ще срещне Байерн (Мюнхен) в спор за Суперкупата на Европа, а Манчестър Юнайтед гостува на Ливърпул в третия кръг от Висшата лига.