Наполи и Бенитес мачкат на старта

Отборът на Наполи разби с 3:0 Болоня на старта на новия сезон в Серия "А". Освен трите гола, още два такива бяха отменени на "адзурите" заради засада. Отличен двубой записаха Марек Хамшик и Хосе Кайехон.

Неаполитанците започнаха добре мача и още в шестата минута новото попълнение Кайехон удари гредата. Испанецът нанесе отлично воле, но топката се спря в десния страничен стълб на вратата на гостите. За първи път от много време насам южняците започнаха с четирима в отбрана, след като Рафаел Бенитес официално смени налаганата с години от предишния наставник Валтер Мадзари схема с трима защитници.

В 19-ата минута Хамшик се оказа на добра позиция, но с глава стреля право в ръцете на Джанлука Курчи. Така се стигна до 32-ата минута, когато бомба на Хамшик бе избита с мъка от Курчи и Кайехон отблизо отбеляза първия гол за Наполи в кампанията.

Вратарят на домакините Хосе Рейна все така гледаше срещата отблизо без работа, за да се стигне до последната минута на първата част. Хуан Камило Сунига пусна пас отляво в наказателното поле на Болоня и Хамшик направи 2:0. С това словакът още повече затвърди добрата си игра тази вечер.

Веднага след почивката представящият се много силно Кайехон можеше да направи 3:0, но би покрай вратата. В 51-ата минута и Гонсало Игуаин подсказа, че е на терена, но ударът му от фаул излезе в аут. Все пак се стигна и до трети гол. Той дойде в 63-ата минута, когато Хамшик опъна мрежата след разбъркване в полето пред Курчи.

Трите точки днес са първата стъпка за състава на Рафа Бенитес към голямата цел - титлата. До нея обаче остават още 37 крачки. Гонитбата с Ювентус започна!