Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Новакът Кардиф сломи милионната селекция на Ман Сити в страхотен мач (видео)

Новакът в английската Висша лига Кардиф Сити победи с 3:2 многомилионната селекция на Манчестър Сити в изключително атрактивен мач, който предложи много голове и опасни положения пред двете врати. И петте попадения паднаха след почивката, като гостите поведоха в резултата, но проблемите им в отбрана, свързани с контузии на основни футболисти от защитата като Матия Настасич и Венсан Компани, оказаха влияние и домакините осъществиха знаменит обрат.

Джеко даде аванс на гостите, но с попадения на Арон Гунарсон и Фрейзър Кемпбъл на два пъти Кардиф стигна до пълен обрат и аванс от два гола. Алваро Негредо оформи крайното 3:2 в 92-ата минута.

След нулева първа част гостите от Манчестър Сити първи стигнаха до гол. Точен за отбора на Мануел Пелегрини бе Един Джеко в 52-ата минута. Босненският таран откри резултата в 52-ата минута, след като с мощен удар извън наказателното поле матира Дейвид Маршал. Той получи топката доста далеч от вратата след технично отиграване с пета на Серхио Агуеро, но въпреки голямото разстояние отправи свиреп шут, който се отклони в тялото на защитник на домакините и влетя в горния ляв ъгъл зад Маршал за 0:1.

Кардиф обаче бързо отговори на удара с удар и само шест минути след попадението на Джеко, домакините възстановиха равенството. В герой за домакините се превърна исландският национал Арон Гунарсон, който стигна най-бързо до избитата от Джо Харт топка след удар на Крейг Белами и на празна врата възстанови равенството.

"Гражданите" се хвърлиха в мощни атаки, търсейки отново път към вратата на Маршал, но пропуски направиха отново Един Джеко, Давид Силва и Кун Агуеро. Така се стигна до 79-ата минута, в която бившият футболист на градския съперник на Сити Манчестър Юнайтед - Фрейзър Кемпбъл, направи обрата пълен. Нападателят се извиси на далечната греда, за да засече центриране на Питър Уитингам от корнер, за да направи резултата 2:1 в полза на Кардиф.

В самия край на срещата ситуацията от 79-ата минута се повтори, този път огледално, като единствената разлика бе, че центрирането идваше от другата страна на вратата на Манчестър Сити. Дон Кауи центрира от корнер на далечната греда, Фрейзър Кемпбъл се извиси над покриващия го Пабло Сабалета и прати топката във вратата на "гражданите".

В 92-ата минута резервата на гостите Алваро Негредо върна надеждите на своя тим, че може да измъкне нещо от мача. Испанският национал вкара с глава първото си попадение на английска земя, засичайки с глава центриране на своя сънародник Давид Силва, за да прехвърли Анди Маршал. В оставащите до края на мача още четири минути добавено време гостите успяха да стигнат и до равенство, но попадението бе отменено заради засада на Серхио Агуеро, а в последните секунди и Негредо изпусна да отбележи.