Пропадането на Анжи няма край (видео)

И след шестия кръг в руската Премиер лига Анжи продължава да няма победа и е в дъното на таблицата. След като разпродаде почти всичките си звезди, отборът от Махачкала излезе в доста променен вид срещу Краснодар, но все пак в състава на Гаджи Гаджиев личаха имената на футболисти като Самуел Ето'о, Ласина Траоре и Кристофър Самба. Въпреки че поведе преди почивката, Анжи не успя да задържи преднината си и допусна пълен обрат. С голове на Маурисио Перейра и Вандерсон гостите спечелиха с 2:1 и зарадваха новия си треньор Олег Кононов с първа победа под негово ръководство.

През първото полувреме Анжи пропусна няколко чисти положения, но все пак стигна до гол благодарение на красиво изпълнение на Одил Ахмедов. Втората част премина при тотално надмощие на Краснодар. "Биковете" бяха по-свежи и наложиха волята си. В 49-ата минута Вандерсон нацели гредата, но пръв до топката се добра Маурисио Перейра и изравни.

В 69-ата минута шут на Жоао Жоазиньо също срещна гредата, а малко по-късно защитата на Анжи сбърка фатално и Вандерсон простреля Владимир Габулов след техничен пас на Павел Мамаев.

"Нямаме добра фичиеска подготовка, а и настроението в отбора е минорно", призна след мача Гааджиев.