Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Ливърпул с втори пореден успех в Англия, Тонев не помогна на Астън Вила

Тимът на Ливърпул записа втора поредна победа от началото на сезона, след като победи с минималното 1:0 като гост Астън Вила. Единственото попадение в мача реализира Даниел Стъридж в 20-ата минута, а отново с великолепни изяви блесна новата покупка на Брендън Роджърс за вратарския пост на мърсисайдци Симон Миньоле, който на няколко пъти с намесите си спаси вратата си от сигурен гол и по този начин завоюва победата за своя тим, както стори това и срещу Стоук Сити, когато спаси дузпа минути преди края.

В състава на Астън Вила за втори път като резерва в последните десетина минути на мача се появи българският национал Александър Тонев, който влезе в игра на мястото на Андреас Вайман осем минути преди края и пробва на два пъти специалитета си - удар отдалеч, но топката и в двата случая профуча покрай вратата на Миньоле.

Английският национал Даниел Стъридж изведе Ливърпул напред в резултата след 20 минути игра при гостуването на Астън Вила, след като завърши отлична атака на своя отбор и преодоля Брад Гузан, за да прати топката в опразнената от него мрежа. Хосе Енрике центрира в наказателното поле по земя, Филипе Коутиньо пропусна и това позволи на Стъридж да излезе очи в очи с американския страж, за да отбележи за 0:1.

До края на първата част звездата на домакините Кристиян Бентеке на два пъти отправи опасни удари към вратата на Миньоле, но белгийският национал се справяше с тях. Домакините опитаха да хвърлят всичко в предни позиции в края на първото полувреме, но атаките им не дадоха резултат заради добрата организация в отбраната на Ливърпул и отличните намеси на Миньоле.

През второто полувреме Ливърпул продължи да стои много добре в защита и да застрашава съперника си при своите атаки, но не намери път към гола. Така се наложи в края на мача Миньоле отново да трябва да спасява своя отбор, след като Бентеке получи възможност от воле да обстрелва вратата му, но стражът отново спаси неговия удар, за да задържи аванса на Ливърпул и в крайна сметка трите точки да отидат при отбора от "Анфийлд".