Резервата Неймар донесе ценно равенство на Барса на "Калдерон" (ВИДЕО)

Отборът на Барселона се добра до ценно равенство - 1:1, в първия мач за Суперкупата на Испания срещу Атлетико (Мадрид) на "Висенте Калдерон". Жокерът на каталунците се оказа влезлият като резерва Неймар, който вкара изравнителния гол в 66-ата минута. Преди това пък бившият нападател на гостите Давид Вийя откри резултата в 12-ата минута. Любопитен факт в мача бе и решението на треньора на "блаугранас" Херардо Мартино да замени Лео Меси на почивката на двубоя.

Мачът стартира с леко предпазлива игра от страна и на двата отбора. въпреки това в 12-ата минута при първата си добра така в мача домакините откриха резултата. Давид Вийя изведе добре Диего Коща по крилото, който веднага центира обратно към него на границата на наказателното поле и той от воле не остави никакви шансове за реакция на Виктор Валдес за 1:0.

След това обаче Атлетико заигра по-прибрано и предимно на контраатаки, а Барса трудно успяваше да стигне до нещо опасно пред вратата на Тибо Куртоа. Едва в 23-ата минута Лео Меси опита далечен удар, но без особен успех. Две минути по-късно Даниел Алвеш центрира опасно в наказателното поле, но там малко не достигна на Алексис Санчес да играе с глава в добра позиция.

На полувремето пък Тата Мартино направи изненадваща смяна като извади звездата на тима Лионел Меси и на негово място се появи Сеск Фабрегас. Това обаче като че ли се оказа добар ход и гостите вдигнаха оборотите. В 49-ата минута Алексис Санчес изскочи на добра позиция, но ударът му бе блокиран от вратаря, а след това Фабрегас се засуети и опита да си изпроси дузпа, каквато обаче не бе дадена. Домакиниет пък отговориха с хитро центриране на Арда Туран, което премина опасно близо до гредата. В 60-ата минута пък Диего Коща отправи опасен далечен удар, но Валдес улови.

Малко преди това пък в игра се появи и Неймар и именно той се оказа печелившият жокер на каталунците. В 66-ата минута след хубава многоходова комбинация Даниел Алвеш центрира към далечната греда, където Неймар с глава възстанови равенството - 1:1.

Атлетико можеше много бързо да си върне преднината в мача, като само две минути по-късно Вийя надбяга защитниците на Барса и отправи удар, който обаче бе спасен от вратаря. В 74-ата минута обаче и Барса можеше да стигне до втори гол, като Санчес получи на границата на вратарското поле, но Куртоа излезе и блокира удара му.

До края на мача Барселона бе по-активният отбор и събитията се развиваха основно пред вратата на Куртоа. До нови голове обаче не се стигна и срещата завърши без победител, като всичко ще се реши в реванша, но Барса има леко предимство от гола на чужд терен.

Атлетико (Мадрид) - Барселона 1:1