Естудиантес и Ланус поделиха точките

Естудиантес продължава без загуба в първенството на Аржентина, след като завърши наравно 1:1 като гост на Ланус в среща от третия кръг. Карийо откри за Естудиантес във 2-а минута, а Акоста изравни в 10-а за Ланус. Естудиантес е шести в класирането с 5 точки, докато Ланус заема осма позиция с 4 точки. Бока Хуниорс записа втора победа в шампионата на Аржентина, след като в среща от третия кръг се наложи у дома над Атлетико Рафаела с 2:1.

Плеймейкърът Хуан Роман Рикелме откри резултата в полза на Бока, а Бертенго изравни за гостите до почивката. Емануел Инсуа отбеляза победния гол за Бока в 68-а минута. Бока има 6 точки и дели лидерската позиция с още три отбора - Архентинос Хуниорс, Химнасия-Ла Плата и Сан Лоренцо.

Арсенал - Олимпо - 3:1

В класирането начело с по 6 точки са Архентинос Хуниорс, Химнасия-Ла Плата (мач по-малко), Бока Хуниорс, Сан Лоренцо и