Милан постигна целта си в Айндховен, но интригата остава (видео)

ПСВ Айндховен и Милан завършиха 1:1 в първи плейоф за влизане в групите на Шампионската лига. Резултатът прави "росонерите" фаворит преди реванша на "Сан Сиро", но с представянето си холандците показаха, че не са никак лек съперник. Изключително младият състав на Филип Коку надигра италианския гранд преди почивката, но се оказа догонващ след попадението на Стефан Ел Шаарауи в 15-ата минута. През второто полувреме и двата отбора имаха шансове за гол, а ПСВ изравни след час игра, когато точен бе централният нападател Тим Матавж.

Треньорът на "росонерите" Масимилиано Алегри имаше доста проблеми с окомплектоването на състава. Освен на трайно контузените Джампаоло Пацини и Даниеле Бонера, той не можеше да разчита още на Робиньо и Матия Де Шильо. Добрата новина обаче беше завръщането на звездата Марио Балотели, който започна като титуляр. В атака заедно с него действаха Стефан Ел Шаарауи и Кевин-Принс Боатенг.

ПСВ също имаше някои проблеми, като треньорът Филип Коку бе лишен от услугите на младата надежда на тима Закария Бакали, който е контузен. На върха на атаката на холандците бе словенецът Тим Матавж, а другите основни оръжия на тима бяха ветеранът Парк Джи Сун и Жоржиньо Вайналдум. Българинът Станислав Манолев, който очаква трансфер, изобщо не попадна в групата на ПСВ.

Домакините стартираха на високи обороти и пристиснаха именития си съперник. Само липсата на късмет и великолепните намеси на Кристиан Абиати попречиха на ПСВ да поведе в началните минути. Още първата атака на холандците можеше да завърши с гол, но удар на Матавж рикошира в Адам Махер и излезе в аут. Милан отговори с опасна контра, при която Ел Шаарауи се откъсна, но си поведе лошо топката и не можа да нанесе изстрел.

В следващите минути всичко най-интересно се случи пред вратата на "росонерите". Абиати отрази мощен шут на Вайналдум, а после рикошет в крака на Кристиан Сапата заблуди стража на Милан, но за негово щастие топката не навести вратата. В 15-ата минута Иняцио Абате се пребори по десния фланг и центрира към непокрития Ел Шаарауи, който с глава опъна мрежата. Веднага след центъра "росонерите" организираха нова атака, завършила с удар на Балотели в гредата.

Домакините не се смутиха и продължиха да атакуват с всички сили. Най-деен беше Адам Махер, който няколко пъти пробва далечни удари, но Абиати внимаваше. В 37-ата минута халфът на ПСВ влезе на скорост и стреля силно, но напречната греда спаси Милан от изравняване.

В началото на второто полувреме Милан бе отборът, който действаше по-разнообразно. Красиво взаимодействие между Балотели и Ел Шаарауи даде възможност на последния да се разпише отново, но ударът му мина встрани от целта. ПСВ постепенно си върна инициативата и неприятностите за Абиати не закъсняха. В 61-ата минута далечен удар на Джефри Брума затрудни вратаря на Милан, а Тим Матавж с лекота насочи отбитата топка в мрежата - 1:1.

До края на мача "филипсите" направиха всичко възможно да стигнат до пълен обрат, а Милан разчиташе на контри, с които да изтръгне победата. В 75-ата минута централният защитник на ПСВ Карим Рекик се оказа непокрит в наказателното поле, но не успя да нанесе хубав изстрел. Милан също получи своя шанс, но в 87-ата минута удар на резервата Андреа Поли бе спасен от вратаря на домакините Жероен Зовт.

Като цяло двата тима направиха много зрелищен мач, който можеше да завърши и с доста повече голове. По-доволни от резултата със сигурност са "червено-черните", които се разписаха на чужд терен и държат съдбата си в свои ръце преди ответния двубой в Милано.