Евроколеж победи Сливен с 2:0

Отборът на Евроколеж записа първата си победа в В група, след като се наложи над Сливен с 2:0. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” под Сините камъни, а головете за пловдивчани вкараха Росен Колев и Станимир Ковачев. Първи мач за синьо-жълтите записа новодошлият играч от Локомотив Пд Христо Стамов. Друг бивш на смърфовете Николай Николов също беше в групата за срещата. И двамата се присъединиха към Евроколеж тези дни.

Играчите на колежани изпуснаха много положения за гол и не успяха да направят победата си по изразителна. Още от първите минути двата отбора започнаха да атакуват. Първо домакините изпуснаха, Стоянов пробва с далечен удар, но топката мина покрай вратата. Колежани отвърнаха в 5 мин капитанът Куртев изведе Ковачев в наказателното поле, но нападателят прибърза с удара и топката мина покрай вратата. Две минути по-късно Караилиев центрира от корнер, топката попадна в Колев, които от 10 метра не уцели вратата. Все пак в 23 мин Ковачев изведе Колев в ляво в наказателното поле и крилото с плътен удар покрай вратаря на домакините Данаил Стефанов откри резултата – 0:1. След това Куртев и Ковачев изпуснаха да удвоят. В 45 мин капитанът на пловдивчани беше изведен сам срещу Стефанов и реши да го прехвърли, но топката обаче мина над гредата в аут. В началото на втората част домакините се хвърлиха да изравняват и Тинков трябваше да се намесва няколко пъти решително, след удари на Миндев, Парев и Стоянов. Към средата на полувремето колежани отново бяха по-дейни  на терена и стражът на гостите на няколко пъти изчисти удари на Ковачев и Челебиев. В 80 мин открадна топка от защитник в оранжево. Напредна в наказателното поле и със силен удар прати коженото кълбо в горния ляв ъгъл на Стефанов за 0:2. След попадението Колев, Челебиев, Караилиев и Караджов пропуснаха. В даденото продължение съдията Тютюнджиев отмени гол на Мирослав Караилиев заради засада. След последният съдийски сигнал пловдивчани събраха актив от 3 точки от първите два кръга. В третия кръг колежани приемат Загорец на 24 август от 18.00 часа.

ОФК СЛИВЕН – ЕВРОКОЛЕЖ 0:2
/0:1 Колев 23 мин; 0:2 Ковачев 80 мин/
Ж..к.: Николай Харизанов, Петър Челебиев
Главен съдия: Павел Тютюнджиев /Хасково/

ЕВРОКОЛЕЖ: Румен Тинков, Александър Георгиев, Христо Стамов, Георги Бъчваров, Ангел Делчев,  Йордан Хърков, Николай Харизанов, Мирослав Караилиев, Георги Куртев, Станимир Ковачев