Ман Юнайтед започна по летящ начин защитита на титлата след убийствена успеваемост в атака (видео)

Шампионът Манчестър Юнайтед започна по летящ начин защитата на титлата си в Премиъг лийг, побеждавайки с 4:1 Суонзи на негостоприемния "Либърти Стейдиъм". Воденият от Дейвид Мойс тим показа убийствена успеваемост в атака, като отново над всички бе Робин ван Перси, който отбеляза два гола (34' и 72'), увеличавайки сметката си от началото на сезона на четири попадения. Дани Уелбек също демонстрира класа, реализирайки другите два гола (36' и 90'). Почетното попадение за домакините вкара дебютантът Вилфред Бони (82').

Новите попълнения на "лебедите" Джонджо Шелви и Хосе Каняс започнаха в титулярния състав на Михаел Лаудруп. Мичу бе на върха на атаката, докато Пабло Ернандес и Бони останаха на скамейката за началото.

Неманя Видич и Рио Фърдинанд бяха в центъра на отбраната на Манчестър Юнайтед, докато Фил Джоунс започна на десния бек. Дейвид Мойс отново заложи на ветерана Райън Гигс в халфовата линия, където уелсецът бе подпомаган очаквано от Майкъл Карик и Том Клевърли. На върха на атаката стартира голмайсторът Робин ван Перси, а Дани Уелбек и Антонио Валенсия действаха по двете крила.

Уейн Рууни остана на резервната скамейка, но се появи в игра в 61-ата минута и асистира за последния гол на Юнайтед.

Суонзи започна много добре на "Либърти Стейдиъм" и в първите 30-ина  минута домакините изглеждаха по-агресивният отбор. В 20-ата минута дори Мичу прати топката във вратата на Де Хеа, но попадението правилно бе отменено заради засада на Дайър. Две минути по-късно стражът на Юнайтед пък изби много опасен изстрел отново на Мичу. Така дойде 34-ата минута, когато "червените дяволи" в типичния си стил нанесоха своя удар. Райън Гигс намери със страхотно извеждащо подаване Ван Перси в наказателното поле, холандецът овладя с гърди и с акробатичен изстрел откри резултата. Само две минути по-късно Дани Уелбек удвои. Патрис Евра центрира отляво, Ван Перси не успя да засече в наказателното поле, но ангажира двама бранители на Суонзи, топката стигна до Антонио Валенсия на далечната греда. Еквадорецът подаде по земя, а Уелбек засече отблизо за 0:2.

В началото на втората част в игра се появиха Бони и Ернандес, което даде импулс в представянето на домакините. И отново две великолепни намеси на Давид де Хеа съхраниха аванса на гостите. Испанският страж за пореден път се оказа последна пречка пред своя сънародник Мичу, спасявайки два опасни негови шута.

В 61-ата минута на терена се появи и Уейн Рууни, който замени Райън Гигс. 20 минути преди края Патрис Евра засече с глава центриране от ъглов удар, но Каняс изчисти от голлинията.

В 72-ата минута Робин ван Перси покачи на 0:3 след страхотен индивидуален пробив и изстрел от границата на наказателното поле. Това бе и четвъртия гол на холандеца от началото на сезона. Осем минути пред края Вилфред Бони намали, след като Пабло Ернандес проби през центъра, подаде към котдивоареца, който от движение прати топката в далечния на Де Хеа ъгъл, отбелязвайки дебюта си в Премиър лийг с гол.

В добавеното време Дани Уелбек оформи крайното 1:4 след много красив гол. Уейн Рууни изведе с прекрасен пас своя партньор в атака, а Уелбек прехвърли много елегантно Ворм.

Така Манчестър Юнайтед излезе начело в класирането след първия ден от новия шампионат, а след като завоюва първи трофей с "червените дяволи" - Къмюнити Шийлд, Дейвид Мойс спечели и първата си победа в Премиър лийг като мениджър на Юнайтед.