Това не се случва всеки ден: Хамбургер унизен с петица у дома (видео)

Един от славните германски клубове - Хамбургер ШФ, записа един от най-срамните резултати в историята си, след като допусна домакинска загуба с 1:5 от считания за слабак Хофенхайм в двубой от втория кръг на Бундеслигата. В края на миналия сезон гостите едва се спасиха, като трябваше да играят бараж за оставане в елита. Днес обаче отборът на Маркус Гисдол направи съперника си да изглежда жалък. Фамозен мач направи атакуващият полузащитник Роберто Фирмино, който вкара два от головете и подаде за другите три. Две попадения заби и новият нападател Антони Модест, а Кевин Фоланд също успя да се запише сред голмайсторите. Рафаел ван дер Ваарт пък от дузпа беше изравнил за домакините.

Преди седмица "червените шорти" направиха зрелищно 3:3 с Шалке 04 и днес феновете на "Имтек Арена" потриваха ръце за първа победа за новия сезон. В края обаче те напуснаха с бурни освирквания.

Още в 5-ата минута Фирмино "заля" домакините със студен душ, откривайки головата си сметка - 0:1. След това в 12-ата минута Модест излезе сам срещу Рене Адлер, който обаче парира и запази интригата. Минута преди антракта Тарик Елиунуси игра с ръка в наказателното поле на Хофе и Ван дер Ваарт изравни от отсъдената дузпа. Домакините обаче си нямаха никаква идея какво ги очаква след почивката.

В 50-ата минута Фирмино подаде към Кевин Фоланд, който матира Адлер за 1:2. В 67-ата минута бразилецът асистира и на Модест, който от въздуха заби красиво попадение за 1:3. Доскорошният таран на Бастия окончателно отказа домакините седем минути по-късно, след като на празна врата оползотвори пас на Фирмино за 1:4. В 78-ата минута последният оформи вълшебния за себе си и тима мач, правейки 1:5.

В другия кръг Хамбургер гостува на Херта (Берлин), който преди седмица наниза шест гола на Айнтрахт (Франкфурт). Хофе пък е домакин на Фрайбург.