Швейцария е следващият съперник на България в евроквалификациите

Швейцария е следващият съперник на България в предварителните квалификации за ЕвроБаскет 2015. Швейцарците се добраха до полуфиналната фаза на пресявките, след като спечелиха група С, въпреки че записаха поражение с 96:97 от Австрия в последната си среща.

В първият двубой между двата тима Швейцария спечели с 6 точки разлика и именно поради този факт си осигури първата позиция в крайното класиране. И двата отбора завършиха с баланс от 5 победи и 1 загуба.

Австрийците стигнаха до победата след продължение - редовните 40 минути на мача завършиха при равен резултат 78:78. В допълнителните 5 минути те успяха да изковат своя успех, но разликата не бе достатъчна и така участието на алпийците в квалификациите приключи.

Полуфиналите се играят на разменено гостуване, като първата среща между България и Швейцария ще бъде на 22 август в София. Реваншът е три дни по-късно - на 25 август.