Серина продължава по пътя към титлата в Синсинати

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати с награден фонд 2,36 млн. долара. Уилямс разби германката Мона Бартел с 6:4, 6:1 за 1 час и 4 минути игра. 31-годишната американка има 54 титли в кариерата си, 16 от които от Големия шлем, но никога не е печелила в Синсинати. За място на полуфиналите Уилямс ще срещне румънката Симона Халеп, която елиминира номер 11 Саманта Стоусър (Австралия) с 6:4, 4:6, 6:2.

Защитаващата титлата си На Ли (Китай) пък вече е полуфиналистка. Петата в схемата китайка, който в третия кръг победи Анжелик Кербер (Германия) с 6:4, 6:4 в повторение на миналогодишния финал, няма да има мач на четвъртфиналите след отказването на номер 4 Агниешка Радванска (Полша). Радванска разби Елена Веснина (Русия) с 6:0, 6:2, но след това прекрати участието си в турнира, за да се завърне в родината си за погребението на дядо си.

Шампионката от 2009 година Йелена Янкович (Сърбия) трудно се справи с представителката на домакините Слоун Стивънс с 3:6, 7:5, 7:5. Янкович ще срещне на четвъртфиналите Роберта Винчи, която елиминира сънародничката си и партньорка на двойки Сара Ерани с 6:4, 6:3.

Номер 2 в схемата Виктория Азаренка (Беларус) достигна за първи път до четвъртфиналите в Синсинати след успех с 6:3, 6:4 над Магдалена Рибарикова (Словакия) в мач с общо 13 пробива. Азаренка ще играе за място на полуфиналите срещу номер 10 Каролин Вожняцки (Дания), която победи седмата в схемата Петра Квитова (Чехия) с 3:6, 6:2, 6:3.