Джокович се класира за четвъртфиналите в Синсинати, Давид Ферер отпадна

Номер 1 в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Сиснсинати с награден фонд 3,729 милиона долара. Джокович разгроми квалификанта Давид Гофен (Белгия) с 6:2, 6:0 за 50 минути. Водачът в схемата направи 5 аса и 5 пробива в мача.

Сърбинът ще играе в следващия кръг с победителя от двубоя между Милош Раонич (Канада) и Джон Иснър (САЩ).

Третият поставен Давид Ферер (Испания) отпадна в третия кръг след загуба с 2:6, 4:6 за 75 минути от Дмитри Турсунов (Русия). Испанецът допусна три пробива, не успя да покаже добра игра  и напуска турнира.

Номер 7 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) също се класира за четвъртфиналите след успех над Фелисиано Лопес (Испания) с 6:4, 1:6, 6:4 за 2:02 часа.