Златан с хеттрик, вече e голмайстор №2 на Швеция (видео)

Звездата на Пари Сен Жермен Златан Ибрахимович наниза хеттрик във вратата на Норвегия при успеха на Швеция с 4:2 в контролен мач, изигран на стадион "Френдс-Арена" в Стокхолм. Ибрахимович откри головата си сметка още във 2-ата минута. Снажният нападател удвои в 28-ата минута, след което настъпи отпускане в редиците на шведите, а Норвегия се върна в мача с попадения на Абделуе от дузпа в 38-ата минута и Йохансен в 43-ата. Домакините нанесоха своя удар през второто полувреме. Ибрахимович оформи своя хеттрик в 57-ата минута, а Андреас Свенсон фиксира крайния резултат четвърт час преди края.

С отбелязаните три попадения Златан вече зае второ място във вечната ранглиста на голмайсторите за шведския национален отбор. Той има 44 гола и измести Гунар Нордал, който остана трети с 43 гола. На Златан са нужни още 5 попадения, за да оглави класацията, начело на която с 49 гола стои Свен Ридел.
Неведнъж Златан е отбелязвал, че целта му е да стане голмайстор №1 на Швеция. Това може да се случи още до края на световните квалификации. Шведите гостуват на Ейре в Дъблин на 6 септември. След това им предстои гостуване на Казахстан и мачове у дома с Австрия и Германия, които са временно начело на група С.