Гьотце с два гола при дебюта си за Байерн

Марио Гьотце дебютира с два гола за германския футболен гранд Байерн (Мюнхен). 21-годишният Гьотце, който в последните три месеца се възстановяваше от мускулна контузия, се разписа при победата с 4:1 в контрола на европейския клубен шампион срещу унгарския Дьор. Домакините изненадващо поведoха пет минути преди почивката с гол на Леандро Мартинес, но през втората част баварците отвърнаха с четири безответни попадения.

Гьотце се появи на терена като резерва след час игра малко след изравнителния гол на Джердан Шакири. Германският национал даде аванс на Байерн в 63-ата минута, а осем минути по-късно Шакири направи 3:1. В края Гьотце вкара отново за крайното 4:1.