Барса приключи контролите с победа и нов гол на Неймар (видео)

Испанският шампион Барселона приключи с победа предсезонните си контроли. В последния си мач преди старта на новия сезон в Ла Лига каталунците надиграха с 3:1 тима на Малайзия XI  в Куала Лумпур. Новото попълнение на тима Неймар вкара втория си гол за тима, след като се разписа за първи път в предишната проверка на отбора - срещу Тайланд. Другите попадения бяха дело на Сеск Фабрегас и Жерар Пике. За домакините се разписа Амр Яхях.

Голямата звезда на Барса Лионел Меси пропусна проверката, след като получи лека травма малко преди мача. Аржентинецът получи разтежение на левия крак и от щаба на тима решиха да не рискуват с включването му.

Домакините можеха да открият резултата в 20-ата минута, когато Виктор Валдес успя да избие в гредата един удар на Норшарул. Барселона пък имаше шанс да вкара след далечни удари на Неймар и Андрес Иниеста, но шутовете им минаха встрани.

Все пак резултатът бе открит от каталунците в 33-ата минута, когато Сеск Фабрегас се разписа с глава след центриране на Жорди Алба и неумела намеса на вратаря на домакините.

Седем минути по-късно обаче Малайзия изравни. Преди един опит за дълъг пас на домакините защитата на испанците изби топката, която достигна до Амр Яхях, който изненада Валдес, който бе излязъл твърде напред.

Само две минути по-късно обаче Неймар отново даде преднина на Барса. Бразилецът се разписа, след като се освободи елегантно от бранител в наказателното поле и с премерен удар вкара.

15 минути преди края на мача Сеск намери Пике на стрелкова позиция и бранителят със силен шут направи 3:1.

Така Барселона приключва контролите си с четири победи - над Валеренга 7:0, Сантош 8:0, Тайланд 7:1 и Малайзия XI 3:1, едно равенство - с Лехия Гданск 2:2 и една загуба - 0:2 от Байерн (Мюнхен). Първият мач на Барса от Примера дивисон е след седмица - домакинство на Леванте.

МАЛАЙЗИЯ XI - БАРСЕЛОНА 1:3
0:1 Фабрегас (33)